Ogłoszenia parafialne 19 Niedziela zwykła rok B - 8.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   08.08.2021

 1. Zapraszamy do udziału w Apelach pielgrzymkowych, dających nam możliwość modlitewnej łączności z pielgrzymami zmierzającymi w 41. Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę i naszego  uczestnictwa duchowej pielgrzymce. Program jest następujący: o godz. 19.30 Msza św. około godz. 20.00 różaniec święty z rozważaniami, następnie konferencja i Apel Jasnogórski. Dziś Apel rozpoczniemy o 20.00 (bez Mszy św.)

 2. W piątek, 13 sierpnia, w ramach Apelu pielgrzymkowego o godz. 20:00 różaniec fatimski, a po nim procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, następnie odśpiewamy apel jasnogórski w ramach duchowej pielgrzymki. Serdecznie zapraszamy.

 3. W niedzielę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie wianków. W Kodniu i Leśnej Podlaskiej uroczystości odpustowe ku czci Maryi Wniebowziętej.

 4. Za tydzień na kwadrans przed każdą Mszą św. będziemy modli się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

 5. Odpust ku czci św. Rocha na cmentarzu parafialnym zaplanowany jest na niedzielę 22 sierpnia o godz. 12.00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Jarosław Rękawek Dyrektor Domów Księży Seniorów. Tym odpustem celebrowanym bezpośrednio przy grobach naszych bliskich zamarłych chcemy rozpocząć świętowanie czasu pięknego jubileuszu stulecia naszej parafii, które przypada w 2022 r.   

 6. W sobotę, 28 sierpnia, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Maryjnego w Leśnej Podlaskiej. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10:00.

 7. Dziękujemy za indywidualne ofiary złożone na potrzeby Kościoła i cmentarza, ofiarodawcom z ul. Ogrodowej w Kotuniu  w kwocie 200 zł. i  ofiary na pomoc ofiarom nawałnic i powodzi w kwocie 1162 zł.

 8. W ubiegłym tygodniu rozpoczęte zostały pracę przy wymianie tz. rozdzielni elektrycznej w naszym kościele, przy tej okazji chcemy odnowić zakrystię dlatego pilnie poszukiwana jest osoba lub firma malarska.   

 9. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego

 10. Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują maseczki, bardzo prosimy, żeby nie lekceważyć tego obowiązku i dostosować się do wymagań sanitarnych.

 11. Poproszono nas jeszcze o przekazanie następującego ogłoszenia:

„W imieniu Wójta Gminy Kotuń przypominamy, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 i zachęcamy mieszkańców do udziału w nim. Można to zrobić przez Internet, telefon oraz osobiście podczas spotkania z rachmistrzem lub w punkcie spisowym w urzędzie gminy. Spis trwa do końca września 2021r i jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy na podstawie ustawy o statystyce publicznej a za odmowę udziału w badaniu zapis ustawy wskazuje karę grzywny. W związku z powyższym proszę o jak najszybszy udział w spisie.”