Ogłoszenia parafialne 22 Niedziela zwykła rok B - 29.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   29.08.2021

 1. Od przyszłej niedzieli 5 września wracamy do Mszy św. o godzinie 12.00
 2. W środę  1 września  rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny, na Mszę świętą o godzinie 8.30 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dyrekcję naszej szkoły, wychowawców, katechetów i nauczycieli.
 3. Natomiast w następną niedzielę podczas Mszy o godz. 12:00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci i rodziców.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca, nabożeństwa okolicznościowe po Mszy św. o godz. 18.00. W pierwszą niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godz. 12.00. W ramach Adoracji o godz. 11.20 Różaniec. Po Mszy św. o godz. 12.00 Procesja Eucharystyczna w  wokół Kościoła. Następnie zmianka różańcowa. 
 5. W pierwszy piątek miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej.   Spowiedź od 17.30
 6. W piątek 3 września liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, jest to dzień imienin księdza biskupa Grzegorza Suchodolskiego, o godz. 12.00, w katedrze Msza św. w intencji dostojnego solenizanta.  Pamiętajmy  o Nim w naszych modlitwach
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Nowożeńcom Paulinie i Mateuszowi za dekorację kwiatową w naszym kościele. Niech Bóg błogosławi obficie na nowej drodze życia i świętości.
 8. Mieszkańcom Broszkowa przypominamy, że trwa zbiórka na Fundusz sprzątania kościoła i dekoracji kwiatowej. Ofiary można wpłacać u pana Sołtysa lub na konto parafialne.
 9. W związku z remontem naszej zakrystii i powstałą przeszkodą natury technicznej przyjmowanie intencji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy rozpoczniemy od 1 października a nie jak było zapowiadane od września.     
 10. W dniach 4 - 5 września odbędą się Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze zaś 8 września Dożynki Diecezjalne w Woli Gułowskiej. Szczegóły w gablocie
 11.  Zachęcam do sięgnięcia po Echo Katolickie i inne czasopisma
 12. Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują maseczki, zachowajmy też odpowiedni odstęp. Bardzo prosimy, żeby nie lekceważyć tego obowiązku i dostosować się do wymagań sanitarnych.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI DNIA SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI

 

           Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej.

Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.

W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel.

Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami.

Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca.

 

✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji

Episkopatów Europy (CCEE)

 

W naszej parafii  będziemy zbierać ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św.