Ogłoszenia parafialne 23 Niedziela zwykła rok B - 5.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   05.09.2021

1. Za tydzień na kwadrans przed każdą Mszą św. będziemy się modlić za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

2. W najbliższa niedzielę zapraszamy uczniów klas III przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.  wraz  rodzicami na Mszę  świętej  o godz. 12.00 a po niej na krótkie spotkanie.

3. Ponawiamy zaproszenie dla chłopców w różnym wieku, zwłaszcza z klas IV, ale także mężczyzn, którzy chcieli by się podjąć  służby przy ołtarzu jako ministranci. Zapisy po każdej Mszy św.  w zakrystii lub na pierwszym spotkaniu organizacyjnym w najbliższa sobotę o godz. 10.00

4. Zapraszamy też chętnych, którzy podjęliby się posługi czytania Słowa Bożego, wezwań Modlitwy Wiernych i śpiewu Psalmów  w naszej wspólnocie.  Prosimy  do zapisywania się w zakrystii, celem wyznaczenia grafiku.

5. W najbliższą niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 10:00 pierwszy po wakacjach cykl katechez chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych, druga katecheza z tego cyklu 19 września. Przypominamy, że taką katechezę powinni odbyć wszyscy rodzice i chrzestni, którzy zamierzają ochrzcić swoje dzieci w ciągu najbliższego roku a nawet Ci, którzy otrzymali już zaświadczenie na chrzestnych ale z powodu epidemii nie mogli wcześniej wziąć udziału w takim przygotowaniu.

6. W środę święto Narodzenia N.M.P. Msze Św., jak w każdy dzień powszedni. Zapraszamy szczególnie na Mszę Św. o godz. 18.00, na której dokonamy poświęcenia ziarna siewnego i nasion.

7. Dziś odpowiadając na Apel Biskupów, po każdej Mszy św. wychodząc z kościoła, możemy złożyć ofiary do puszek na pomoc Afgańczykom.

8. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na Kościół w kwocie 100 zł., za ofiary złożone na tacę w ubiegła niedzielę w kwocie 2321 zł. Pragnę też poinformować, że w ubiegłym miesiącu został zakupiony nowy dębowy katafalk z opcją ustawiania urn w kwocie 1200 zł a także zakupione i wymienione lampy oświetlające nasz kościół na zewnątrz za cenę 1353 zł

9. Bardzo serdecznie dziękujemy Nowożeńcom Ewelinie i Maciejowi  za dekorację kwiatową w naszym kościele. Niech Bóg błogosławi obficie na nowej drodze życia i świętości.

10. Zachęcam do sięgnięcia po Echo Katolickie i inne katolickie czasopisma i książki znajdujące się na stoliku z prasą

11. Poproszono nas o przekazanie jeszcze jednego ogłoszenia:

Wójt Gminy Kotuń przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy, ale spisujemy się przede wszystkim we własnym interesie i w interesie naszej gminy. (…) Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Spis kończy się 30 września, zostało już więc niewiele czasu. (…) Więcej szczegółów w informacji na tablicy ogłoszeń.

1. Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują maseczki, zachowajmy też odpowiedni odstęp. Bardzo prosimy, żeby nie lekceważyć tego obowiązku i dostosować się do wymagań sanitarnych.