Ogłoszenia parafialne 24 Niedziela zwykła rok B - 12.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   12.09.2021

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień WychowaniaT pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Jest to inicjatywa zmierzająca do wspólnej troski o młode pokolenie. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży:

  • po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi klasy III, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 pierwszy po wakacjach cykl katechez chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych, druga  katecheza z tego cyklu 19 września. Przypominamy, że taką katechezę powinni odbyć wszyscy rodzice i chrzestni, którzy zamierzają ochrzcić swoje dzieci w ciągu najbliższego roku a nawet Ci, którzy otrzymali już zaświadczenie na chrzestnych ale z powodu epidemii nie mogli wcześniej wziąć udziału w takim przygotowaniu.
 3. Wznawiamy przygotowanie do Bierzmowania. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i rozpoczynający nowy cykl uczniów z  Klasy VII w raz z rodzicami, zapraszamy w najbliższa sobotę na godz. 11.00. 
 4. Zbliżający się jubileusz 28 – lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji, w tym piękny wkład KSM z parafii Kotuń, w roku jubileuszu 100 lecia naszej parafii każe nam na nowo odrodzić odział KSM w naszej wspólnocie, dlatego zapraszam w najbliższy piątek 17 września na Mszę św. godz. 18.00 wszystkich chętnych młodych ludzi, którzy chcieliby aktywnie zaangażować się we wspólnotę i misję Kościoła. Zapraszamy też byłych członków KSM, którzy chcieliby się podzielić wiedzą i doświadczaniem. 
 5. Ponawiamy, też zaproszenie do zaangażowania się w inne ruchy i wspólnoty w naszej parafii np. ministranci i lektorzy, Oaza dzieci i młodzieży, Służba Słowa Bożego (grafik na stoliku z prasą), Kościół Domowy, Franciszkański Zakon Świeckich, Apostolat Złota Róża, Akcja Katolicka. Szczegóły w zakrystii.
 6. Jutro 13 września po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie  i procesja z figurą wokół Kościoła.  O przygotowanie rozważań i przewodniczenie modlitwie proszę KŻR z Kotunia.    
 7. We wtorek  14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża świętego. Mszę św. w naszym kościele o godz. 17.15  i 18.00.
 8. W imieniu Wspólnoty WSD zwracam się z prośbą o dary płodów ziemi w postaci: owoców, warzyw w tym ziemniaków, które wsparły by kuchnię seminaryjną. Nawet jeśli to nie są duże ilości, to chętnie przyjmiemy i przekażemy do seminarium, możne je przynosić na plebanię albo dać znać to podjedziemy na miejsce.
 9. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na Kościół z Broszkowa w kwocie 200 zł., za ofiary złożone do puszek na pomoc Afgańczykom w kwocie 767 zł oraz  ofiary złożone na tacę w ubiegła niedzielę w kwocie 2525 zł.
 10. Zachęcam do sięgnięcia po Echo Katolickie i inne katolickie czasopisma i książki znajdujące się na stoliku z prasą
 11. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy  na obchody jubileuszu 25-tej rocznicy beatyfikacji  Błogosławionych Męczenników Podlaskich .

 

„Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie!

W tym roku mija 25 rocznica beatyfikacji Wincentego Lewoniuka i Dwunastu Jego Towarzyszy, Męczenników z Pratulina. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszych Błogosławionych, za św. Jana Pawła II, który 6 października 1996 r. na Placu św. Piotra w Rzymie wyniósł ich do chwały ołtarzy i za ich nieustanną opiekę nad naszym Kościołem diecezjalnym. Naszą wdzięczność pragniemy wyrazić podczas ogólnodiecezjalnej pielgrzymki do Pratulina, która odbędzie się w niedzielę 3 października br. Połączona ona będzie w tym roku z XI już Diecezjalną Pielgrzymką Mężczyzn, ślubowaniem członków Bractwa Strażnicy Kościoła, zjazdem Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Unitów Podlaskich, a także podsumowaniem 41 Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. W jubileuszowych uroczystościach wezmą również udział Księża Biskupi pochodzący z naszej diecezji: Arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, Biskup Senior Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik oraz Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk.

Zapraszam zatem na to ważne dla naszej diecezji wydarzenie wszystkich Księży, Osoby Życia Konsekrowanego oraz Was, Drodzy Bracia i Siostry. Ufam, że licznie przybędą mężczyźni, szczególnie należący do Bractwa Strażnicy Kościoła i innych katolickich wspólnot, ruchów oraz stowarzyszeń zrzeszających mężczyzn, uczniowie i nauczyciele ze szkół, którym patronują Unici Podlascy, a także pątnicy i duchowi pielgrzymi, którzy uczestniczyli w tegorocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Księży zaś Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.

Jednocześnie pragnę poinformować, że jeżeli trwający obecnie stan wyjątkowy, wprowadzony w strefie przygranicznej zostałby przedłużony, powyższa pielgrzymka odbędzie się w innym terminie.

Z pasterskim błogosławieństwem

                                                                                               

BISKUP SIEDLECKI

 

L.dz. 1045/2021

Siedlce, dnia 7 września 2021 r.

 

Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę, 12 września br.