Ogłoszenia parafialne 26 Niedziela zwykła rok B - 26.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   26.09.2021.

 1. W dzisiejszą niedziele zapraszamy na następujące spotkania:
  1. na Mszę Święta o godz. 12:00 i spotkanie zapraszamy dzieci klas II wraz rodzicami.
  2. na godz. 14.30 zapraszamy członków Rady Parafialnej (spotkanie w sali socjoterapii)
 2. W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech nasze zaangażowanie w tą modlitwę będzie odpowiedzią na wielokrotne wołanie Maryi pod czas objawień w różnych sanktuariach świata o odmawiania różańca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. W dni powszednie różaniec po Mszy św. o godz. 17:00.  (około 17.35). Na stoliku z prasą  jest też grafik, na który mogą zapisać się poszczególne grupy  lub osoby, które chciałby przewodniczyć tej modlitwie. 
 3. Od pierwszego października następuje zmiana godzin Mszy św. wieczorowych w niedzielę na 16.00 a w dni powszednie na 17.00
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek, Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwa okolicznościowe po Mszy św. o godz. 17.00. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godz. 12.00. W ramach Adoracji o godz. 11.20 Różaniec. Po Mszy św. o godz. 12.00 Procesja Eucharystyczna w wokół Kościoła. Następnie zmianka różańcowa. 
 5. Tak jak było zapowiadane tydzień temu  ramach rozpoczętego roku jubileuszu 100 - lecia istnienia naszej parafii, chcemy zaproponować aby nasze rodziny i domy odwiedził nasz święty patron -  św. Antoni, który w znaku figury, będzie wędrował od domu do domu, przynosząc błogosławieństwo Boga samego, pomagając odnaleźć to co może się w danej rodzinie zagubiło, przede wszystkim wiarę, nadzieję, miłość, zgodę ,zdrowie, jedność…
 6. Za tydzień przed Mszą św. o godz. 8.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia figury, a po każdej Mszy św. odmówimy wspólnie Modlitwę o patronat św. Antoniego w życiu każdego z nas, będzie też możliwość oddania czci relikwiom. A od poniedziałku 4 października, kiedy to wypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka duchowego ojca św. Antoniego po Mszy św. godz. 17.00  rozpocznie się peregrynacja naszego  Świętego  od rodziny z ul. Siedleckiej od strony Broszkowa. Proszę o kontakt rodzinę, które ma życzenie jako pierwsza przyjąć figurę. Winna ona pozostawać w danej rodzinie do godz. 19.00 dnia następnego, po czym przekazana do kolejnej rodziny. W dalszej kolejności prosimy o ustalenie między sąsiadami konkretnego dnia nawiedzenia.
 7. Dziękuje za ofiary które zostały złożone na Fundusz sprzątania i dekoracji kwiatowej naszej świątynie z Broszkowa od 57 rodzin w kwocie 2290 zł.
 8. Zachęcam do sięgnięcia po Echo Katolickie..
 9. Dziś przy wyjściu z kościoła odbywa się liczenie uczestników Mszy św.
 • Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują maseczki, zachowajmy też odpowiedni odstęp. Bardzo prosimy, żeby nie lekceważyć tego obowiązku i dostosować się do wymagań sanitarnych.