Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela Adwentu rok B - 20.12.2020

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Adwentu  ROK B – 20.12.2020

 1. Serdecznie dziękujemy Tomaszowi Małkińskiemu, za przewodniczenie naszym rekolekcjom Adwentowym, które stały się dla nas okazją do nowego spojrzenia na nasze nawrócenie, wiarę i Kościół, ufamy że pomogą nam też lepiej przeżyć zbliżające się Uroczystości Bożego Narodzenia.  Życzymy, ks. Tomaszowi  by Jego rozpoczynająca się posługa pasterska w parafii w Brzozowicy przynosiła jak najpiękniejsze owoce w postaci umacniającej się Wspólnoty uczniów Chrystusa, by dzięki Jego przepowiadaniu jak najwięcej osób usłyszało Dobrą Nowinę i nawiązało osobową więź z  Jezusem Chrystusem i Jego Kościołem.
 2. Dziękuje również innym osobom , które przyczyniły się do owocnego przeżywanie czasu naszych rekolekcji: Panu Tadeuszowi naszemu Organiście, Osobom czytającym Słowo Boże, lektorom i ministrantom, i Paniom, które nakarmiły obficie i smacznie spowiedników…
 3. Dziś i w kolejne niedziele Adoracja Najświętszego Sakramentu, w naszym kościele po Mszy św. o godz. 12.00 do 16.00. Na stoliku, za dużymi ławkami leży lista na którą mogą wpisywać się osoby, które będą adorowały w wyznaczonych godzinach. 
 4. W zakrystii i przez telefon możemy umówić indywidualne odwiedziny chorych, w domach. 
 5. Przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego w naszym kościele możemy zaopatrzyć się w opłatki. Zatroszczmy się tez o tych, którzy na skutek epidemii i innych przeciwności nie mogą sami przybyć do kościoła i zanieśmy im ten szczególny znak pojednania, zgody i miłości jakim jest pobłogosławiony opłatek.
 6. Wspólnota Domowego Kościoła prowadzi akcję wsparcia dla dzieci dotkniętych wadami rozwojowymi. Prosimy o nabywanie cegiełek w postaci własnoręcznie wykonanych różańców.
 7. We czwartek grudnia obchodzimy Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia, zasiadając do wieczerzy wilijnej pamiętajmy o religijnym wymiarze tej szczególnej kolacji, która niech będzie poprzedzona przeczytaniem fragmentu Pisma św. z Ewangelii Łukasza z 2 rozdziału, wspólnej modlitwie, śpiewem kolędy, gestem podzielenia się poświęconym opłatkiem  z życzeniami i jeśli jest taka potrzeba słowem „przepraszam”.. Tradycyjnie zachowajmy też postny charakter tej kolacji i wstrzemięźliwość od alkoholu.
 8. O godzinie 24.00 w kościele zostanie odprawiona Msza św. zwana Pasterką. Msze św. w  Dzień Bożego Narodzenia będą odprawiana o godz. 8.00, 10.00, 12.00 16.00.  W drugi dzień świąt 26 grudnia tak jak w każdą niedzielę 8.00;10.00;11.00;12.00 z liturgią sakramentu chrztu św., 16.00.  W przyszłą niedzielę Uroczystość Św. Rodziny dodatkowa Msza św. o godz. 11.00
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek do dyspozycji Caritas  w kwocie 542 zł; na tacę w ubiegłą niedziele, w kwocie 2165 zł  a także za ofiary indywidualne na potrzeby parafii i cmentarza Ofiarodawcom z ulicy  Weterynaryjnej 100 zł. Składam też wielkie podziękowania panu Jerzemu Rybakowi za już wielokrotne nieodpłatne usługi Koparką na rzecz naszego cmentarza.
 • Dziękuje za posprzątanie kościoła i ofiary na dekorację świąteczną w minionym tygodniu Rodzinom: Państwa: Gruszków, Myrchów, Adamskich. W tym tygodniu proszę o pomoc Rodziny Państwa: Pawłowskich, Wanatów, Cabajów, Chojeckich
 • Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich, z bieżącym numerem Echa Katolickiego z łączony jest kalendarz ścienny na 2021 r. Obok Echa Katolickiego możemy sobie wziąć nieodpłatnie w ramach zapoznania się i ewentualnej prenumeraty bardzo ciekawe i atrakcyjnie wydane czasopismo katolickie „Idziemy”. W tym numerze możemy przeczytać bardzo ciekawy artykuł pt. „Opowieści o polskim dworze” ukazujący nie odległy dwór w Gałkach parafia Kopcie zachęcający do poznawanie polskiego dziedzictwa i odwiedzenia tego miejsca osobiście.
 1. Na zakończenie jako duszpasterze pragniemy zwrócić się do Was Drodzy ze szczególną propozycją ale i jednocześnie z prośbą. Prosimy byście wychodząc z kościoła przyjęli od nas folderek z życzeniami od Ks. Biskupa Kazimierza, Biskupa Pomocniczego Grzegorza i od nas duszpasterzy, jest tam też piękny artykuł jak właściwie przeżywać i rozmieć wieczerze wigilijną w kontekście Eucharystii i inne potrzebne informacje. A także obrazek ze świętym Rochem i modlitwą o oddalenie epidemii i rozpoczynając od wspólnej modlitwy podczas Wieczerzy Wigilijnej kiedy powinna ona wybrzmieć w każdym domu, modlili się ją jak najczęściej. Folderek zwyczajowo był rozdawany podczas wizyty duszpasterskiej zwanej Kolendą ale jak wiemy w tym roku musi być ona przesunięta na późniejszy czas. Dlatego przyjmijcie ten folderek już dziś a zwłaszcza modlitwa za przyczyną św. Rocha niech wybrzmiewa jak najczęściej. Mamy też prośbę by zanieść te folderki i obrazki do rodzinny, których nie ma w kościele.     
 • Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują zasłanianie ust i nosa, zachowajmy też odpowiedni odstęp.