Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

 Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim ROK B – 03.01.2021

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli wspólna adoracja po Mszy św. godz. 10.00 w ramach adoracji różaniec około godz. 11.20. Zmianka różańcowa. W kolejne niedziele Adoracja Najświętszego Sakramentu, w naszym kościele po Mszy św. o godz. 12.00 do 16.00. Na stoliku, za dużymi ławkami  leży lista na którą mogą wpisywać się osoby, które będą adorowały w wyznaczonych godzinach. 
 2. W środę 6 stycznia  Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy  św. jak  w każda niedzielę (8.00;10.00;12.00;16.00). W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Ofiary zbierana na tacę w tym dniu przeznaczone są na misje.  
 3. W pierwszą czwartek miesiąca Msza wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie 18.00.
 4. Od 1 stycznia zostały zmienione godziny Mszy św. wieczorowych w dni powszednie powodem jest potrzeba większego odstępu czasowego od poszczególnych Mszy św., i tak w miesiącu styczniu będą to godziny 17.15 i 18.00
 5. Dziękuje za posprzątanie kościoła i ofiary na dekorację świąteczną w minionym tygodniu Rodzinom: Państwa: Woźniaków, Teodorskich, Kosylów, Tokarskich, Dzik.
 6. Od nowego roku, związku z różnymi okolicznościami głównie trwającą epidemią i związanymi z nią obostrzeniami, a także  zgodnie z prośbą  wielu osób, głównie starszych zostanie zmieniony sposób sprzątania naszego kościoła, będzie to robiła zatrudniona przez parafię osoba,  co niestety generuje  dodatkowe koszty dla parafii dlatego zwracam się z prośbą i propozycją aby rodziny danej ulicy  na którą raz na kilka lat przypada sprzątanie przeprowadziły zbiórkę na ten cel.  Myślę, że na każdej ulicy znajdzie się zaufany sąsiad, który przejdzie się po sąsiadach i przeprowadzi stosowną kwestę zapisując na listę ofiarodawcę i dobrowolną ofiarę, aczkolwiek żeby koszty sprzątanie i dekoracji kwiatowej się  zbilansowały potrzebujemy przynajmniej 40 zł od rodziny. Jeszcze raz podkreślam ofiary są dobrowolne co do sumy i faktu jej składania, jeśli ktoś nie ma możliwości albo chęci może to zrobić w innym czasie składając też ofiary osobiście to skarbony za ławkami z napisem kwiaty. W najbliższym czasie dyżur sprzątania przypada na ulicę Gorzkowskiego w Kotuniu.
 7. Przy tej okazji pragnę poinformować, że przed świętami została zakupiona, specjalnie przygotowana pod wymiar dębowa szafka ze skarbonami na prasę i inne ulotki i intencje. Koszt to 3000 zł.
 8. Dziękuje za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z ul. Weterynaryjnej 1000 zł. i Gorzkowskiego 100 zł.
 9. Związku z trwającą epidemią i wszelkim jej skutkami raz jeszcze przypominamy informację, że wizyta duszpasterska w naszej parafii, zwaną Kolendą, zostanie przesunięta na późniejszy czas, o którym z odpowiednim wyprzedzaniem będziemy informować. Pragniemy jednak podejmować pilne prace gospodarcze takie jak np. wymiana drzwi wyjściowych, które jak łatwo zauważyć są bardzo nieszczelne, a także związku ze zmianą sposobu sprzątania kościoła chcielibyśmy zakupić profesjonalną maszynę do sprzątania, są to wydatki rzędu kilkunastu tysięcy  złotych dlatego jeśli ktoś ma możliwość złożenia dodatkowej ofiary to z góry dziękujemy.
 10. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
 11. Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują zasłanianie ust i nosa, zachowajmy też odpowiedni odstęp.
 12. Na zakończenie jeszcze kilka słów podsumowań ubiegłego roku kalendarzowego w odniesieniu do życia sakramentalnego w naszej parafii: i tak, zostało ochrzczony 36 dzieci w tym 21 dziewczynek a 15 chłopców,  zmarło 63 osoby  w tym 32 kobiety i 31 mężczyzn, sakrament pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej w naszej parafii przyjęło 43 dzieci, sakrament bierzmowania 85 osób, sakrament małżeństwa 8 par i sakrament kapłaństwa ks. Adam Klimek, niepokojąco wygląda spadająca liczba osób przyjmujących sakrament Namaszczenia Chorych który przyjęło tylko 23 osoby.  Ku zastanowieniu i przestrodze chcemy też powiedzieć, że na 61 sporządzonych aktów zgonu 28 w rubryce o ostatnio przyjętych sakramentach świętych wpisane jest „brak danych” czyli należy przypuszczać, że odeszły od nas bez odpowiedniego przygotowania na ostatnią drogę. Komunii świętej wspólnie przyjęliśmy  16500 sztuk.
 13. W przyszłym tygodniu krótkie podsumowanie pracy gospodarczych w parafii.