Ogłoszenia parafialne Niedziela Chrztu Pańskiego rok B - 10.01.2021

Niedziela Chrztu Pańskiego  ROK B – 10.01.2021

1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku, 11 stycznia, do wtorku przed Środą Popielcową trwać będzie pierwsza część okresu zwykłego. Zwyczajowo do 2 lutego pozostawiamy w kościołach szopki; można także śpiewać kolędy.
  2. Zapraszamy dziś na indywidualną adorację po Mszy św. godz. 12.00 do godz. 16.00. W kolejne niedziele Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do 16.00. Na stoliku, za dużymi ławkami leży lista na którą mogą wpisywać się osoby, które będą adorowały w wyznaczonych godzinach.
  3. W czwartek przed Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczniemy Nowennę do Bł. Męczenników Podlaskich. W tym roku przypada 25 rocznicą ich beatyfikacji z tej racji pragniemy na nowo odkryć Ich wielką rolę jako Orędowników w umocnieniu wiary i jedności Kościoła, opiece nad rodzinami i mężczyznami. Na zakończenie Nowenny pragnę zaprosić mężczyzn z naszej parafii, którzy chcieliby wejść do Bractwa Strażników Kościoła, spotkanie odbyło by się 24 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00   Dodatkowe informację na temat Bractwa można zaczerpnąć pod adresem www.sanktuariumpratulin.pl/bractwo-straznicy-kosciola/
  4. Przypominamy, że od 1 stycznia zostały zmienione godziny Mszy św. wieczorowych w dni powszednie, i tak w miesiącu styczniu będą to godziny 17.15 i 18.00. A w sobotę o godz. 18.00 Msza św. w liturgicznym porządku niedzieli.
  5. Dziękuje za pozytywną odpowiedź na propozycję stworzenia funduszu na sprzątanie kościoła i dekorację ołtarzy. Wpłynęły pierwsze ofiary z ostatniej części ul. Reymonta i Szajdy w kwocie 280 zł. Przygotowuje się ulica Gorzkowskiego. Serdeczne Bóg zapłać …
  6. Dziękuje za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę które zostaną przekazana na misję w kwocie 2502 zł. oraz za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z Józefina 300 zł.
  7. W związku z trwającym okresem ogrzewania naszego kościoła ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania.
  8. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
  9. Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują zasłanianie ust i nosa, zachowajmy też odpowiedni odstęp.
  10. Na zakończenie kilkanaście zdań podsumowanie ubiegłego roku w sprawach duszpastersko gospodarczych …. (z drugiej kartki)