Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela zwykła rok B - 17.01.2021

2 Niedziela Zwykła   ROK B – 17.01.2021

1. Zapraszamy dziś na indywidualną adorację po Mszy św. godz. 12.00 do godz. 16.00. W kolejne niedziele Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do 16.00. Na stoliku, za dużymi ławkami leży lista na którą mogą wpisywać się osoby, które będą adorowały w wyznaczonych godzinach.
  2. Zapraszam na Nowennę do Bł. Męczenników Podlaskich, każdego dnia przed Mszą św. wieczorową o godz. 18.00, dziś przed godz. 16.00. W tym roku przypada 25 rocznicą ich beatyfikacji z tej racji pragniemy na nowo odkryć Ich wielką rolę jako Orędowników w umocnieniu wiary i jedności Kościoła, opiece nad rodzinami i mężczyznami. Na zakończenie Nowenny pragnę zaprosić mężczyzn z naszej parafii, którzy chcieliby wejść do Bractwa Strażników Kościoła, spotkanie odbyło by się 24 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00. Dodatkowe informację na temat Bractwa można zaczerpnąć ze Statutu Bractwa, które są wyłożone na stoliku z prasą.
  3. W najbliższą niedziele 24 stycznia na Mszę św. o godz. 10.00 a następnie na krótkie spotkanie formacyjne zapraszamy dzieci z Klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w raz z Rodzicami.
  4. Jutro 18 stycznia w sali socjoterapii przy kościele odbędzie się spotkanie w celu wyboru oraz pobrania miary strojów pierwszokomunijnych w następującym porządku godz. 16.00 chłopcy a 16.15 dziewczynki. Proszę być razem z dzieckiem, należy też przygotować zaliczkę w kwocie 50 zł.
  5. Dziękuje za pozytywną odpowiedź na propozycję stworzenia funduszu na sprzątanie kościoła i dekorację ołtarzy. Wpłynęły pierwsze ofiary z ul. Gorzkowskiego w kwocie 1210 zł. i indywidualna ofiara z ul. Partyzantów w kwocie 50 zł.
  6. Dziękuje za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę w kwocie 2254 zł. oraz  za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom ul. Siedleckiej  200 zł. i z ul. Wiejskiej 100 zł.
  7. Dziękujemy za ofiary  składane na dzisiejszą tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania.
  8. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
  9. Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują zasłanianie ust i nosa, zachowajmy też odpowiedni odstęp.
  10. Apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi mieszkańców Chorwacji:

Drodzy Diecezjanie!

Dnia 29 grudnia 2020 r. i 6 stycznia br. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kilka osób poniosło śmierć, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Cierpiący mieszkańcy Chorwacji potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego, którego już udzieliła Caritas Polska przekazując poszkodowanym 100 000 zł., jednak potrzeby są zdecydowanie większe.

Dlatego decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski niedziela – 24 stycznia - będzie obchodzona w całej naszej Ojczyźnie jako Dzień solidarności z Chorwacją. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej należy dodać wezwanie za tych, którzy ucierpieli w tej tragedii, a po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołami, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Bardzo proszę, aby w powyższą inicjatywę włączyły się wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej, ogarniając modlitwą mieszkańców Chorwacji i organizując powyższą zbiórkę.

Dziękując już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę, z serca błogosławię

+ Kazimierz Gurda Biskup Siedlecki