Ogłoszenia parafialne 3 Niedziela zwykła rok B - 24.01.2021

3 Niedziela Zwykła   ROK B – 24.01.2021

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Przypomina ona nam wszystkim, że w Biblii znajdziemy Słowo Życia, które niesie Zbawienie. Zachęcamy szczególnie dziś do pochylenia się nad Słowem Bożym i rodzinnego czytania Pisma Świętego. Ponawiamy zaproszenie skierowane do młodzieży i osób dorosłych, które chciałby czytać Słowo Boże  w czasie liturgii i nabożeństw. Zapisy w zakrystii.
  2. Zapraszamy dziś na indywidualną adorację po Mszy św. godz. 12.00 do godz. 16.00. W kolejne niedziele Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do 16.00. Grafik na stoliku z prasą.
  3. Wczoraj 23 stycznia w liturgiczne wspomnienia Bł. Męczenników Podlaskich, rozpoczęliśmy Nowennę Miesięcy przed 25. rocznicą beatyfikacji Męczenników Podlaskich. Dziś zapraszamy mężczyzn z naszej parafii, którzy chcieliby zaangażować się w Bractwo Strażników Kościoła, spotkanie odbędzie się po Mszy św. o godz. 16.00.
  4. Dziś na Mszę św. o godz. 10.00 a następnie na krótkie spotkanie formacyjne zapraszamy dzieci z Klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w raz z Rodzicami.
  5. W najbliższą niedziele na godzinę 14.30 zapraszam członków Rady Parafialnej. Spotkanie rozpoczniemy krótką Adoracją Najświętszego Sakramentu w Kościele.
  6. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego pragnie zaprosić studentów i uczniów szkół średnich na rekolekcję, które odbędą się 5-7 lutego br Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu, bliższe informację w zakrystii.
  7. Na stoliku za ławkami leżą deklarację abstynenckie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy wszystkich, którym zależy na osobistej wolności, zadośćuczynieniu za grzechy pijaństwa,  czy jako wyraz szczególnej troski o ludzi uzależnionych do podjęcie takiego zobowiązania abstynenckiego w postaci deklaracji czasowej lub na całe życie. Deklarację możemy składać do 6 lutego br.
  8. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  9. Dziękuje za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę z przeznaczeniem na ogrzewanie naszego kościoła w kwocie 2731 zł. oraz  za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom ul. Reymonta  200 zł. i z ul. Kościelnej  100 zł. przelew z ul. Reymonta 200 zł.
  10. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
  11. Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują zasłanianie ust i nosa, zachowajmy też odpowiedni odstęp.
  12. Od dziś po każdej Mszy św. w niedziele i uroczystości będziemy modlić się modlitwą do św. Józefa (tekst wyświetlany będzie na ekranie projektorów)