Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela zwykła rok B - 31.01.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  4 Niedziela Zwykła   ROK B – 31.01.2021

 1. Zapraszamy dziś na indywidualną adorację po Mszy św. godz. 12.00 do godz. 16.00. Za tydzień z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca, wspólna adoracja po Mszy św. o godz. 10.00, w ramach adoracji około godz. 11.20 różaniec. Natomiast po Mszy św. o godz. 12.00 możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do 16.00.  Grafik na stoliku z prasą.
 2. Dziś na godzinę 14.30 zapraszam członków Rady Parafialnej. Spotkanie rozpoczniemy krótką Adoracją Najświętszego Sakramentu w Kościele.
 3. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec zwanych gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki. Tego dnia obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy całe swoje życie poświęcili Bogu i Kościołowi: Msze św. o godz. 10.00, 17.00. Taca na zakony klauzurowe w naszej diecezji,
 4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca nabożeństwa okolicznościowe po Mszy św. godz. 17.00
 5. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego pragnie zaprosić studentów i uczniów szkół średnich na rekolekcję, które odbędą się 5-7 lutego br Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu, bliższe informację w zakrystii.  
 6. Na stoliku za ławkami leżą deklarację abstynenckie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy wszystkich, którym zależy na osobistej wolności, zadośćuczynieniu za grzechy pijaństwa,  czy jako wyraz szczególnej troski o ludzi uzależnionych do podjęcie takiego zobowiązania abstynenckiego w postaci deklaracji czasowej lub na całe życie. Deklarację możemy składać do 6 lutego br.
 7. Dziękuje za ofiary złożone w ubiegła niedzielę do puszek z przeznaczeniem na    poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji w kwocie 1158 zł. oraz  za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z ul. Polnej  - 100 zł.
 8. Dziękuje również Firmie stolarskiej pana Jerzego Kubaja z Synami za wykonanie i ofiarowanie dla naszego kościoła stolika pod dary ofiarne i półki na kwiaty przy tablicach pamięci.
 9. Przypominamy o możliwości skorzystania ze specjalnie przygotowanego i oznaczonego podświetlanym napisem „KONFESJONAŁ” miejsca spowiedzi w naszym kościele. W czasie epidemii wiele osób odczuwa dyskomfort z tak bliskiego kontaktu przy konfesjonale i choć zachowane są maksymalne środki ostrożności w postaci foli ochronnych (systematycznie odkażanych) i maseczek pojawia się niepokój. Jednocześnie te środki ochrony sprawiają że musimy mówić głośniej co naraża tajemnicę spowiedzi dlatego zwłaszcza w czasie trwających nabożeństw spowiedź będzie się odbywać w zaproponowanym miejscu, natomiast w konfesjonałach będziemy spowiadać głównie przed Msza św. dlatego prosimy o przychodzenie wcześniej jeśli chcemy skorzystać ze sakramentu pokuty w konfesjonale.    
 10. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
 • Po błogosławieństwie kończącym Mszę św. zachęcamy do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem św. Józefa i zyskania odpustu (tekst modlitwy wyświetlany będzie na ekranie projektorów)