Ogłoszenia parafialne 5 Niedziela zwykła rok B - 7.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  5 Niedziela Zwykła   ROK B – 07.02.2021

  1. Z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca, wspólna adoracja po Mszy św. o godz. 10.00, w ramach adoracji około godz. 11.20 różaniec. Natomiast po Mszy św. o godz. 12.00 możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do 16.00.  Grafik na stoliku z prasą.
  2. W czwartek 11 lutego w liturgiczne Wspomnienie NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorego, będziemy modlić się za wszystkich chorych i tych którzy się nimi opiekują. Msza św. w intencji chorych z naszej parafii z udzieleniem Sakramentu Chorych w naszym kościele  o godz. 10.00.
  3. Za tydzień na kwadrans przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  4. Dziękuje za ofiary złożone na tacę w Święto Ofiarowania z przeznaczeniem na zakony klauzurowe naszej diecezji w kwocie 549 zł. oraz  za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z ul. Ogrodowej   - 100 zł.
  5. Przypominamy, że w najbliższym okresie tzw. „czasu zimowego” godziny Mszy św. wieczorowych w dni powszednie 16.15 i 17.00  w niedzielę 16.00 w sobotę Msza św. o godz. 17.00 sprawowana w liturgicznym porządku niedzieli.  
  6. Dziękujemy za ofiary które wpłynęły na fundusz sprzątania kościoła i dekoracji kwiatowej w minionym miesiącu. Według kolejności sprzątania, bieżącym miesiącu proszę o zebranie ofiar w miejscowości Pieróg i przyległych do Pieroga kolonii. Z góry dziękujemy wszystkim którym bliska jest troska o piękno naszej świątyni…
  7. Po konsultacji z Radą Duszpasterską, pragniemy poinformować, że od 1 stycznia br. nastąpiła zmiana na stanowisku kościelnego, którą przez 52 lata łącząc z funkcją organisty pełnił pan Tadeusz Bentkowski, teraz funkcję kościelnego będzie pełnił pan Karol Romaniak, który został odpowiednio przygotowany przez roczny udział w Diecezjalnej Szkole Liturgicznej i po okresie próbnym zgodził się podjąć tą posługę. Panu Tadeuszowi jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za ponad pół wieku troski o nasz kościół i wspólnotę, życzymy dużo sił,  zdrowia i prosimy aby jeszcze posłużył jako organista.
  8. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
  9. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św. zachęcamy do włączenia się w modlitwę  za pośrednictwem św. Józefa i zyskania odpustu (tekst modlitwy wyświetlany będzie na ekranie projektorów.)