Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela zwykła rok B - 14.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  6 Niedziela Zwykła   ROK B – 14.02.2021

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do 16.00. W Wielkim Poście ze względu na inne nabożeństwa okolicznościowe nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione w naszym kościele o godz. 10.00 i 17.00. Środa Popielcowa jest dniem ścisłego postu. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, natomiast osoby między 18 a 60 rokiem życia powinny ograniczyć też pokarmy ilościowo do jednego posiłku do syta i dwóch po trochę. W całym okresie Wielkiego Postu  należy powstrzymać się od udziału w zabawach.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 15.30 i 19.30 oraz  Gorzkich Żali, które będą śpiewane w niedzielę po Mszy św. godz. 12.00
  4. Każdorazowo po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć, ofiarę, które będą przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego i dekorację świąteczną.  
  5. Za tydzień do naszej wspólnoty parafialnej przybędzie przedstawiciel Wyższego Seminarium Duchownego, który będzie się z nami modlił o powołania kapłańskie a także zbierze ofiary na tacę, które stanowią niezastąpioną pomoc w utrzymaniu naszego Seminarium i formacji przyszłych kapłanów. Będzie też można nabyć książkę modlitewnik pt. „W trosce o powołania kapłańskie” ks. prof. Kazimierza Matwiejuka
  6. Od dzisiejszej niedzieli do przyszłej soboty włącznie będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach, zachęcamy też do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich, chociażby na okres Wielkiego Postu…
  7. 6 marca br w Gończycach odbędzie się VI Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej osoby chętne na wyjazd prosimy o kontakt w zakrystii.
  8. Dziękujemy za ofiary które zostały zebrane za pośrednictwem Pani Barbary Ornoch naszej radnej parafialnej z Pieroga z przeznaczeniem na fundusz sprzątania kościoła i dekoracji kwiatowej w kwocie 2510 zł. Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z Kotunia   - 100 zł.
  9. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
  10. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św. zachęcamy do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem św. Józefa i zyskania odpustu (tekst modlitwy wyświetlany będzie na ekranie projektorów.)