Ogłoszenia parafialne 1 Niedziela Wielkiego Postu rok B - 21.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  1 Niedziela Wielkiego Postu    ROK B – 21.02.2021

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego, w osobie alumna IV roku, który  dzieli się z nami doświadczeniem swojego powołania, mogli się  o powołania kapłańskie a także zbiera ofiary na tacę, które stanowią niezastąpioną pomoc w utrzymaniu naszego Seminarium i formacji przyszłych kapłanów. Wychodząc z kościoła będzie też można nabyć książkę modlitewnik pt. „W trosce o powołania kapłańskie” ks. prof. Kazimierza Matwiejuka  
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 15.30 i 19.30 oraz  Gorzkich Żali, które będą śpiewane w niedzielę po Mszy św. godz. 12.00
 3. Każdorazowo po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć, ofiarę które będą przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego i dekorację świąteczną. Ofiary na ten cel możemy też składać do skarbony za dużymi ławkami.
 4. Osoby lub wspólnoty, które chciałby się włączyć w przewodniczenie Nabożeństwom Drogi Krzyżowej prosimy by się zapisywały na grafik w zakrystii.   
 5. W niedzielę 28 lutego po Mszy św. o godz.10.00 pierwsza część  katechez dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy zamierzają w najbliższym czasie prosić o chrzest dla dzieci, druga część w niedzielę 14  marca br
 6. We wtorek 23 lutego o godz. 16.50 Nowenna do Bł. Męczenników Podlaskich z Pratulina w ramach przygotowań do uroczystości jubileuszowych w 25. rocznice beatyfikacji.
 7. 6 marca br w Gończycach odbędzie się VI Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej osoby chętne na wyjazd prosimy o kontakt w zakrystii.
 8. Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z ul. Słonecznej - 100 zł, Weterynaryjnej 350 zł
 9. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Kurii Diecezjalnej.
 10. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy Niedziele „Ad Gentes”: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Na cele misyjne będziemy zbierali ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła
 11. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
 12. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św. zachęcamy do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem św. Józefa i zyskania odpustu (tekst modlitwy wyświetlany będzie na ekranie projektorów.)