Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Wielkiego Postu rok B - 28.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  2 Niedziela Wielkiego Postu    ROK B – 27.02.2021

 1. W Drugą Niedzielę Wielkiego Postu Kościół kontempluje przemienione oblicze Chrystusa, aby utwierdzić się w wierze. Pamiętajmy dziś o wszystkich misjonarzach i misjonarkach obchodząc niedzielę „Ad Gentes”, dzień modlitw i solidarności z nimi. Na cele misyjne będziemy zbierali ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 15.30 i 19.30 oraz  Gorzkich Żali, które będą śpiewane w niedzielę po Mszy św. godz. 12.00
 3. Każdorazowo po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć, ofiarę które będą przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego i dekorację świąteczną. Ofiary na ten cel możemy też składać do skarbony za dużymi ławkami.
 4. W najbliższy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 19.30 zapraszamy Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami. Po Drodze Krzyżowej, krótkie spotkanie formacyjne.
 5. W dziś po Mszy św. o godz.10.00 pierwsza część  katechez dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy zamierzają w najbliższym czasie prosić o chrzest dla dzieci, druga część w niedzielę 14  marca br
 6. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca nabożeństwa okolicznościowe po Mszy św. godz. 17.00.
 7. Za tydzień z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca Adoracja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00. Adorację rozpoczniemy wspólnym śpiewem Gorzkich Żali a następnie będzie możliwość indywidualnej Adoracji do godz. 16.00
 8. W najbliższą niedzielę 7 marca na Mszę św. o godz. 10.00 a potem na krótkie spotkanie zapraszam Rodziców dzieci klas II szkoły podstawowej w ramach tzw. dalszego przygotowanie do Pierwszej Komunii św. ich dzieci.
 9. W czwartek dzień imienin pasterza diecezji Ks. Bp. Kazimierza Gurdy, pamiętajmy o nim w swoich modlitwach. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 12:00 w katedrze siedleckiej.
 • Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na WSD w kwocie 2377 zł a także za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z ul. Przechodnia - 100 zł
 1. Ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli też nabywać „baranki i paschaliki wielkanocne jako cegiełki na dzieła Caritas.
 2. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
 3. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św. zachęcamy do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem św. Józefa i zyskania odpustu (tekst modlitwy wyświetlany będzie na ekranie projektorów.)