Ogłoszenia parafialne 3 Niedziela Wielkiego Postu rok B - 07.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  3 Niedziela Wielkiego Postu    ROK B – 7.03.2021

1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca Adoracja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00. Adorację rozpoczniemy wspólnym śpiewem Gorzkich Żali a następnie będzie możliwość indywidualnej Adoracji do godz. 16.00
  2. Dziś na Mszę św. o godz. 10.00 a potem na krótkie spotkanie zapraszamy Rodziców dzieci klas II szkoły podstawowej w ramach tzw. dalszego przygotowanie do Pierwszej Komunii św. ich dzieci.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 15.30 i 19.30 oraz  Gorzkich Żali, które będą śpiewane w niedzielę po Mszy św. godz. 12.00
  4. W najbliższa niedzielę na kwadrans przed każdą Mszą św. będziemy modlili się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  5. Ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i dekorację świąteczną. możemy składać do skarbony za dużymi ławkami lub po każdej Drodze Krzyżowej.
  6. Za tydzień w niedziele 14 marca po Mszy św. o godz.10.00 druga część  katechez dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy zamierzają w najbliższym czasie prosić o chrzest dla dzieci.
  7. We wtorek 9 marca o godz. 16.50 rozpoczniemy 9 dniową nowennę przed Uroczystością św. Józefa zawierzając temu szczególnemu patronowi naszą wspólnotę parafialną i sprawę trzeźwości naszych rodzin.
  8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planujemy w dniach 19-21 marca b a będzie im przewodniczył ks. dr Mateusz Czubak.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na cele Diecezji Siedleckiej w kwocie 2075,50 zł, za ofiary do puszek na cele misyjne w kwocie 702,50 zł  a także za  indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z ul. Słoneczna  - 100 zł, Reymonta 200 zł i z Józefina 100 zł
  10. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych dzieł miłosierdzia w tym materialnego wsparcia ubogich w formie Jałmużny Wielkopostnej, w tym roku Caritas proponuje nam aż cztery możliwości: Cegiełki na dzieła Caritas Diecezjalnej  w formie Baranków z białej czekolady sugerowana ofiara 5 zł lub świec tzw. Paschalików sugerowana ofiara 20 zł , a także  „skarbonki miłosierdzia” z myślą o najmłodszym pokoleniu: dzieci i młodzieży, ale też mogą w tym uczestniczyć starsi a nawet całe rodziny, które zgodnie z zasadą  wielkopostnych wyrzeczeń, zaoszczędzone przy tym nawet drobne pieniążki mogą odłożyć do skarbony by później je ofiarować na najbardziej potrzebujących naszych współbraci z parafii. Są też Torby Miłosierdzia, które możemy wypełnić produktami żywnościowymi o przedłużonej ważności lub artykułami chemicznymi potrzebnymi w domu, które w odpowiednim czasie przekażemy potrzebującym z naszej parafii. Torby Miłosierdzia i Skarbonki przynosimy do Niedzieli Palmowej.
  1. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
  2. Zapraszamy do udziału w „Ekstremalnie pokutnej Drodze Krzyżowej z parafii św. Antoniego w Kotuniu do Diecezjalnego Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu” w dniu 27 marca br. początek o godz. 12.00. Dokładne informację i Karta zgłoszenia jest wyłożona na stoliku z prasą lub to pobrania ze strony naszej parafii.