Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela Wielkiego Postu rok B - 14.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  4 Niedziela Wielkiego Postu    ROK B – 14.03.2021

1. Dziś po Mszy św. o godz.10.00 druga  część  katechez dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy zamierzają w najbliższym czasie prosić o chrzest dla dzieci albo zaświadczenie dla chrzestnych do innej parafii.
  2. Każdego dnia 16.50 do Uroczystości św. Józefa modlimy się  nowenną zawierzając temu szczególnemu patronowi naszą wspólnotę parafialną i sprawę trzeźwości naszych rodzin. 19 marca Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek naszych rekolekcji o godz. 15.00 i 19.30  oraz  Gorzkich Żali, które będą śpiewane w niedzielę po Mszy św. godz. 12.00
  4. W dniach 19-21 marzec, będziemy w naszej parafii przeżywali Rekolekcje Wielkopostne a będzie im przewodniczył ks. dr Mateusz Czubak. Postarajmy się już teraz tak zaplanować czas, by móc jak najpełniej włączyć się w ten święty czas,  program jest podobny do lat ubiegłych, wywieszony na tablicy ogłoszeń i przy drzwiach kościoła, dla przypomnienia:
    • Piątek i Sobota: Mszę św. o godzinie 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
    • W sobotę na godz. 12.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. Po tej Mszy św. zostaną poświęcone i rozdane Książeczki dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.
    • W sobotę na godz. 15.00 zapraszamy Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na Celebrację Pokutną ze specjalną nauką do młodzieży.
    • W niedzielę Mszę św. o godzinie: 00, 10.00, 11.00 (dodatkowa w rekolekcję), 12.00, 16.00
    • Spowiedź na pół godziny przed każdą Mszą św. w piątek i sobotę.
    • Będą też transmisje w internecie Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi w piątek i sobotę o godz.18.00, w niedziele o 12.00
    • Osoby, które chciałby posłużyć czytając Słowo Boże w czasie rekolekcji, proszę o wpisanie się na grafik w zakrystii.
  5. Ponawiamy ogłoszenie dla osób chorych, których zwyczajowo odwiedzaliśmy przed świętami w ich domach. Dla zachowania większego bezpieczeństwa epidemiologicznego, nie będziemy jeździć jednego dnia do wszystkich chorych ale prosimy o indywidualne umawianie chorych w zakrystii lub przez telefon 504162715
  6. Ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i dekorację świąteczną. możemy składać do skarbony za dużymi ławkami lub po każdej Drodze Krzyżowej.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła w kwocie  3194 zł, (dla orientacji powiem że rachunek za ostatni miesiąc wynosi 3322 zł). Dziękujemy  także za  indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z ul. Polna  150 zł, Weterynaryjna  200 zł i Poprzeczna 100 zł
  8. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych dzieł miłosierdzia nabywając cegiełki na dzieła Caritas w formie „Baranków” lub świec tzw. Paschalików. Można też wziąć  Torby Miłosierdzia, które możemy wypełnić produktami żywnościowymi o przedłużonej trwałości lub artykułami chemicznymi potrzebnymi w domu, które w odpowiednim czasie przekażemy potrzebującym z naszej parafii. a jeśli komuś jest wygodniej złożyć ofiarę pieniężną może to uczynić za pomocą tzw. „skarbonki miłosierdzia”, z tych ofiar parafialny  zespół charytatywny, zakupi produkty dla potrzebujących. Torby Miłosierdzia i Skarbonki przynosimy do Niedzieli Palmowej.
  9. Zapraszamy do udziału w „Ekstremalnie pokutnej Drodze Krzyżowej z parafii św. Antoniego w Kotuniu do Diecezjalnego Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu” w dniu 28 marca br. początek Mszą św. o   12.00. Dokładne informację i Karta zgłoszenia jest wyłożona na stoliku z prasą lub to pobrania ze strony naszej parafii
  10. Na stoliku z prasą znajdziemy bezpłatne czasopismo zachęcające do bardzo pięknej i potrzebnej inicjatywy jaką jest „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.” Wyrażana jest ona modlitwą danej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które będziemy mogli złożyć w naszym kościele 25 marca.
  11. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich.  Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.