Ogłoszenia parafialne 5 Niedziela Wielkiego Postu rok B - 21.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  5 Niedziela Wielkiego Postu    ROK B – 21.03.2021

 1. W imieniu całej wspólnoty dziękujemy ks. Mateuszowi Czubakowi za przewodniczenie naszym rekolekcjom w temacie „św. Józef wzór wiary i miłości” Życzymy wszelkich łask potrzebnych w posłudze profesora naszego Seminarium, kapelana siedleckiego więzienia i domu dla bezdomnych przy siedleckim Caritas, Ewangelizatora i Rekolekcjonisty.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 15.30 i 19.30  oraz  Gorzkich Żali, które będą śpiewane w niedzielę po Mszy św. godz. 12.00. Dziś po Nabożeństwie Gorzkich Żali będzie możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 16.00
 3. W najbliższy wtorek o godz. 16.50 Nowenna do Bł. Męczenników z Pratulina w ramach tz. Nowenny Miesięcy (prośby do Boga przez ich przyczynę możemy składać do skarbony M.B.N.P.)
 4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele o 10.00 i 17.00.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa poświęcenia palm na każdej Mszy św. ze względu na obostrzenia związane z epidemią nie będzie procesji wokół kościoła. Msza św. wieczorowa już wg czasu letniego o godz. 17.00
 6. W zakrystii i przez telefon ( nr tel.  504162715) możemy umówić  indywidualne odwiedziny chorych w domach.   
 7. Ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i dekorację świąteczną możemy składać do skarbony za dużymi ławkami lub po każdej Drodze Krzyżowej do wystawionych koszyków.
 8. Dziękujemy za  indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z ul. Leśnej   100 zł,
 9. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych dzieł miłosierdzia. Torby Miłosierdzia i Skarbonki przynosimy do Niedzieli Palmowej.
 10. Zapraszamy do udziału w „Ekstremalnie pokutnej Drodze Krzyżowej z parafii św. Antoniego w Kotuniu do Diecezjalnego Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu” w dniu 28 marca br. początek Mszą św. o   12.00. Dokładne informację i Karta zgłoszenia jest wyłożona na stoliku z prasą lub to pobrania ze strony naszej parafii. Spotkanie organizacyjne w środę o 18.00
 11. Na stoliku z prasą znajdziemy czasopisma i broszurki zachęcające do bardzo pięknej i potrzebnej inicjatywy jaką jest „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.” Wyrażana jest ona  modlitwą danej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które będziemy mogli złożyć w naszym kościele w Dniu  Świętości Życia 25 marca na Mszy św. o godz. 17.00
 12. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich.  Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
 13. Jak wiemy wpadliśmy w nowe obostrzenia sanitarne przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła i zachowywaniu większych odległości.
 14. Jak widzimy została odnowiona figura św. Józefa, dzięki staraniom właścicielki „Kwiaciarni Kwiatowe Impresje z Mordów, składamy Pani Luizie serdeczne „Bóg zapłać”! I zachęcamy do jeszcze większego kultu tego wyjątkowego orędownika i patrona tego roku, dlatego po błogosławieństwie pomódlmy się modlitwą do św. Józefa.