Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela Wielkiego Postu rok B - 28.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  6 Niedziela Wielkiego Postu    ROK B – 28.03.2021

 1. Od dziś  Msza św. wieczorowa już wg czasu letniego o godz. 17.00 a w dni powszednie15 lub 18.00
 2. W zakrystii i przez telefon ( nr tel.  504162715) możemy umówić  indywidualne odwiedziny chorych w domach.   
 3. Ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i dekorację świąteczną możemy składać do skarbony za dużymi ławkami.
 4. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych dzieł miłosierdzia. Torby Miłosierdzia i Skarbonki przynosimy do Niedzieli Palmowej.
 5. W Wielki Czwartek rozpoczniemy obchodzenie Triduum Paschalnego. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Przechowania, po niej różaniec prowadzony przez Apostolat Złota Różą w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich. Adoracja do godz. 22:00, możliwość spowiedzi od 21.00 do 22.00
 6. W Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 8:00, o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, adoracja do godz. 22:00, możliwość spowiedzi od 21:00 do 22:00. Wielki Piątek to dzień postu ścisłego. Postarajmy się w naszych domach o indywidualną adorację krzyża.
 7. W Wielką Sobotę zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.50. Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20.00. na Liturgię  Wigilii Paschalnej przynosimy świecę.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania msze św. o 6.00, 10.00 , 12.00 i00. O godz. 6.00 procesja wokół kościoła.
 9. Z Liturgii Triduum Paschalnego i Rezurekcji będziemy prowadzić transmisję przez Internet, łączność przez naszą stronę www.parafia.kotun.pl 
 10. Poświęcenie pokarmów w dobie obostrzeń będzie wyglądało w następujący sposób:
  • Na wioskach przynosimy pokarmy do wyznaczonych już tradycyjnie miejsc do godz. 9.00 i pozostawiamy wyznaczonych przez organizatorów miejscach i wychodzimy na zewnątrz (nie musimy czekać aż ks. przyjedzie) i od godz. 10.00 możemy przychodzić i odbierać swoje koszyczki
  • W Kotuniu od godziny 10:00 co pół godziny do godz. 12:00. Poświęcenie odbędzie się na zewnątrz kościoła, ustawiamy się wokół kościoła zachowując 2 m. odległości
  • Wodę do poświęcenia przynosimy każdy ze sobą w buteleczkach i wkładamy do swojego koszyka
  • Możemy też skorzystać z formy błogosławieństwa pokarmów w podobny sposób jak w ubiegłym roku, czyli przed śniadaniem wielkanocnym modlitwę błogosławieństwa, odmawia głowa rodziny. Modlitwa błogosławieństwa będzie zamieszczona na naszej stronie internetowej.  
 11. Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby kościoła i cmentarza ofiarodawcom z ul. Łąkowa   100 zł, a także za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w kwocie 300 zł., którą w imieniu Społeczności Broszkowa przekazał  pan Sołtys.
 12. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich.  Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego.
 13. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła i zachowywaniu większych odległości. Według najnowszych rozporządzeń w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2 czyli odstępy powinny być o promieniu ponad  2 m. czyli w naszym  kościele może przebywać 20 osób. Pozostałe osoby zapraszamy aby gromadziły się wokół kościoła (jeśli warunki atmosferyczne pozwolą) gdzie będzie uruchomione nagłośnienie zewnętrzne.