Ogłoszenia parafialne 17 Niedziela zwykła rok B - 25.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   25.07.2021

  1. Dziś po każdej Mszy św. na parkingu, przed kościołem i między kościołem a plebanią poświęcimy pojazdy, którymi podróżujemy a ofiary złożone przy tej okazji przekażemy na zakup nowych środków transportu dla misjonarzy.
  2. Trwają przygotowania 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Wracamy to tradycyjnej formuły pielgrzymowania, pielgrzymów z naszej parafii zachęcamy do zapisywania się w grupach Siedleckich.
  3. Przygotowujemy się także do duchowej pielgrzymki w naszej parafii. Na stoliku z prasą znajdują się  karty duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, należy je wypełnić według podanych wskazówek i albo wysłać na adres Kierownictwa Pielgrzymki podany na karcie albo przynieść je do 31 lipca  do kościoła i przekazać ks. Robertowi, który też wybiera się na pielgrzymkę i w naszym imieniu zaniesie je do Matki Bożej w Częstochowie. 
  4. Rozpoczynając w przyszłą niedzielę  miesiąc sierpień będziemy dziękowali Bogu za opiekę nad naszą Ojczyzną w wielkich chwilach naszej historii.  W tym szczególnym miesiącu Kościół wzywa nas do ofiarowania Bogu abstynencji, uczyńmy wszystko, aby wspomnienie rocznic sierpniowych łączyło nas w walce z alkoholizmem i przynosiło trwałe owoce trzeźwości.
  5. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca: Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00 i Adoracja do godz. 10.00, a po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna. Po procesji zmianka różańcowa.
  6. Za tydzień przed kościołem po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć podpisy udzielając poparcia projektowi ustawy STOP ABORCJI (składając podpis powinniśmy mieć nr PESEL) a po Mszy o godz. 10.00 i procesji wokół kościoła w sali socjoterapii będziemy mogli wysłuchać prelekcji przekazującej informację o SAMORZĄDOWEJ KARCIE PRAW RODZINY
  7. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego
  8. Apel Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY  o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach i powodziach w Polsce oraz krajach europejskich

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie! 

W ostatnich dniach zarówno Polskę, jak i niektóre kraje europejskie, nawiedziły gwałtowne nawałnice i powodzie, przynosząc ogromne zniszczenia oraz cierpienie i śmierć wielu osób. Dlatego decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski niedziela – 25 lipca - będzie obchodzona w całej naszej Ojczyźnie jako dzień solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach i powodziach w Europie. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej należy dodać wezwanie za tych, którzy ucierpieli w tej tragedii, a po wszystkich Mszach Świętych – w niedzielę 1 sierpnia br. – zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołami. Zebrane ofiary za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.  Bardzo proszę, aby w powyższą inicjatywę włączyły się wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej, ogarniając modlitwą doświadczonych w nawałnicach  i powodziach oraz organizując powyższą zbiórkę. Dziękując już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę, z serca błogosławię. + Kazimierz Gurda Biskup Siedlecki
Związku z tym apelem w naszej parafii za tydzień po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem ofiary naszego wsparcia materialnego.
  1. Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują maseczki, zachowajmy też odpowiedni odstęp. bardzo prosimy, żeby nie lekceważyć tego obowiązku i dostosować się do wymagań sanitarnych.