Ogłoszenia parafialne 18 Niedziela zwykła rok B - 1.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   01.08.2021

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca: Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00 i Adoracja do godz. 10.00, a po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna.  Po procesji zmianka różańcowa.

 2. Wczoraj 31 lipca na pątniczy szlak ruszyły pierwsze grupy 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, dziś kolejne grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, jutro po porannej Eucharystii wyjdą grupy z Siedlec jest jeszcze możliwość dołączenia do nich. Natomiast w naszej parafii zapraszamy od jutro tj 2 sierpnia do udziału w duchowej pielgrzymce. Program będzie następujący: o godz. 19.30 Msza św. około godz. 20.00 różaniec święty z rozważaniami, następnie konferencja, procesja z figurą Matki Bożej w wokół kościoła i Apel Jasnogórski.

 3. Dziś przed kościołem po każdej Mszy św. możemy  złożyć podpisy udzielając poparcia projektowi ustawy STOP ABORCJI (składając podpis powinniśmy mieć nr PESEL) a po Mszy o godz. 10.00 i procesji wokół kościoła w sali socjoterapii będziemy mogli wysłuchać prelekcji przekazującej informację  o prawie do życia każdego człowieka i wszelkich manipulacjach związanych  z aborcją.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca nabożeństwa okolicznościowe po Mszy św. godz. 18.00. Spowiedź w pierwszy piątek, z racji, że będzie tylko jeden ksiądz, rozpocznie się  od godz. 17.15. Pierwsza Sobota miesiąca nabożeństwo w ramach Apelu pielgrzymkowego godz. 19.30. 

 5. Jutro 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami: stan łaski Bożej i modlitewne nawiedzenie kościoła. Natomiast  odpust ku czci św. Rocha na cmentarzu parafialnym zaplanowany jest na niedzielę 22 sierpnia o godz. 12.00.

 6. W piątek 6 sierpnia Święto Przemieniania Pańskiego Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00,18:00 i 19.30 a po niej Apel pielgrzymkowy.

 7. Dziękujemy za indywidualne ofiary złożone na potrzeby Kościoła i cmentarza, ofiarodawcom z Broszkowa w kwocie 200 zł. i  ofiary na pojazdy dla misjonarzy 1143 zł.

 8. Zgodnie z zapowiedzią dziś wychodząc z kościoła możemy do puszek złożyć ofiary na pomoc osobom poszkodowanym w ostatnich nawałnicach i powodziach w Polsce i Europie

 9. Zachęcamy do czytanie czasopism i gazet katolickich. Na stoliku z prasą są różne czasopisma katolickie w tym najnowszy  numer Echa Katolickiego

 10. Przypominamy że w świątyni wszystkich wiernych obowiązują maseczki, zachowajmy też odpowiedni odstęp. bardzo prosimy, żeby nie lekceważyć tego obowiązku i dostosować się do wymagań sanitarnych.

 11. Komunikat Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY  zachęcający do włączenia się w 41. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę (2021)

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Siostry i Bracia!

Już wczoraj na pątniczy szlak 41 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę wyruszyła z Włodawy grupa 17, dziś rozpoczynają pielgrzymowanie grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, jutro - po porannej Eucharystii sprawowanej w siedleckiej katedrze i w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – wyruszą do Częstochowy wierni z Siedlec i okolicznych parafii. W kolejne dni dołączać będą do pielgrzymki pątnicy z różnych stron naszej diecezji, by wspólnie - pod hasłem „Z wiarą i męstwem” - wpatrywać się w przykład wiary naszych Błogosławionych Męczenników z Pratulina w Roku Jubileuszu 25-tej rocznicy ich beatyfikacji. Uczestnicząc w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze bardzo proszę, aby wszyscy pątnicy podjęli szczególną intencję modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Bardzo dziękuję wszystkim księżom, osobom życia konsekrowanego oraz wiernym świeckim, którzy zdecydowali się wyruszyć na pątniczy szlak. Zachęcam tych, którzy jeszcze się wahają do włączenia się w dzieło pielgrzymowania, zaś tych – którzy ze względu na pracę czy inne obowiązki nie mogą w tym roku uczestniczyć w całej pielgrzymce – zapraszam do udziału przynajmniej w jakieś jej części. Wszystkich zaś Diecezjan zachęcam do duchowego udziału w pielgrzymce. Postarajmy się znaleźć czas na wieczorne spotkania modlitewne organizowane w parafiach w czasie trwania naszej pielgrzymki, połączone

z Eucharystią, modlitwą różańcową, konferencją i zakończone Apelem Jasnogórskim. Niech ten czas będzie nie tylko modlitewnym wsparciem naszych bliskich, którzy pójdą na pielgrzymkę, ale niech stanie się dla nas okazją do pogłębienia swojej relacji z Bogiem, umocnienia wiary i umiłowania Kościoła na wzór

Bł. Wincentego Lewoniuka i Jego Dwunastu Towarzyszy, bohaterskich unitów pratulińskich. Niech będzie to również okazja, aby przez orędownictwo Matki Bożej Częstochowskiej, złożyć Bogu dziękczynienie za otrzymywane od Niego liczne dary i łaski oraz zanosić nasze osobiste intencje i prośby, które mamy w sercu, tak jak niosą je i omadlają nasi Siostry i Bracia kroczący pieszo na Jasną Górę.

Chorych i osoby w podeszłym wieku bardzo proszę o ofiarowanie swojej modlitwy i cierpienia

w intencji owoców naszej diecezjalnej pielgrzymki, a także zachęcam do duchowej łączności z pielgrzymami za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i diecezjalnej telewizji internetowej FARO. TV.

Wszystkim pielgrzymom, zarówno tym, którzy fizycznie będą kroczyć do Tronu Jasnogórskiej Pani, jak również biorącym udział w pielgrzymce duchowej, z serca błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  + Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI

 

 

 

L.dz. 904/2021

Siedlce, dnia 28 lipca 2021 r.

_________________________________

Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Siedleckiej, w niedzielę 1 sierpnia br.