Uncategorised

Jerycho Młodych

Dnia 18 czerwca br. w godz. 18.00-24.00 w Pratulinie odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży – Jerycho Młodych. Tegoroczny program osnuty będzie na postaci bł. Karoliny Kózkówny. Prosimy o skierowanie zaproszenia do młodzieży i skoordynowanie wyjazdu we współpracy z dekanalnym duszpasterzem młodzieży.

Program spotkania:

18.00 – Zawiązanie wspólnoty, wniesienie Krzyża ŚDM i relikwii bł. Karoliny
19.00 – Bł. Karolina – prezentacja przygotowana przez młodzież z Zabawy
19.30 – Konferencja „Modlitwa, czystość i praca” – ks. dr Piotr Jarosiewicz
20.10 – Świadectwo małżonków z Ruchu Czystych Serc – Iga i Konrad Grzybowscy
20.40 – Droga Krzyżowa śladami bł. Karoliny – ks. Radosław Piotrowski
22.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Uwielbienie) – ks. Rafał Przeździak
23.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego

Zaproszenie na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego
 Kazimierza Gurdy
na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet
do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie stanowi w naszej Diecezji miejsce szczególne. To tutaj Unici Podlascy okazali niezwykłe męstwo wyznawanej wiary i wierności Kościołowi. Dali tego wyraz nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, które z wielką miłością i odwagą współuczestniczyły w ich ofierze. Takich kobiet potrzebujemy również w dzisiejszych czasach.

Dlatego pragnę zaprosić wszystkie Panie na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 30 maja br., pod hasłem:
„W Tobie jest życie”, zaś tematyka jej dotyczyć będzie życiodajnej mocy Eucharystii w odkrywaniu i realizacji powołania kobiecości. Spotkanie rozpocznie

się o godz. 10.00.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: matki wraz córkami, babcie z ich wnuczkami. Księży Dziekanów i Proboszczów proszę
o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię.

BISKUP SIEDLECKI

L.dz. 450/2021

Siedlce, dnia 19 maja 2021r.

Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę, 23 maja br.